Stellar Lumens
EUR
XLM / EUR

Kalkylator Stellar Lumens till Euro — live växelkurs

Se hur mycket Stellar Lumens är värt i Euro just nu. Beräkna valfritt belopp, jämför växelkurser och bestäm med uppdaterad XLM/EUR-marknadsdata.

Livepris · MiCA-reglerad · Mer än 315 kryptovalutor

Kryptokalkylator

Stellar Lumens
1 XLM=

Vägledande marknadspris. Den faktiska kursen kan variera på grund av avgifter och spread.

Laddar...

Stellar LumenstillEUR— Marknadsdata

0,1675€+3,37%7d: +23,42%

Börsvärde

5,73B€

24h volym

238,68M€

Max utbud

Cirkulerande utbud

50B

Typ

currency

Priset på Stellar Lumens är ökar

Värdet av Stellar Lumens är 0,1675€. Det vill säga, för att köpa 5 XLM måste du betala 0,8376€. Å andra sidan, med 1,00€ kan du köpa totalt 5,96947212 XLM, medan 50,00€ skulle tillåta dig att göra ett köp av 298,47360598 XLM.

Under de senaste 7 dagarna har priset på Stellar Lumens ökat ett +23,42%. Medan, under de senaste 24 timmarna, har priset ändrats med +3,37%.

Konvertering XLM till EUR

Mängd2026-08-24 05:16
0.5 XLM0,0838€
1 XLM0,1675€
2 XLM0,3350€
5 XLM0,8376€
10 XLM1,68€
50 XLM8,38€
100 XLM16,75€
500 XLM83,76€
1000 XLM167,52€

Konvertering EUR till XLM

Mängd2026-08-24 05:16
0,5000€2,98473606 XLM
1,00€5,96947212 XLM
2,00€11,93894424 XLM
5,00€29,8473606 XLM
10,00€59,6947212 XLM
50,00€298,47360598 XLM
100,00€596,94721196 XLM
500,00€2 984,73605979 XLM
1.000,00€5 969,47211958 XLM

Köp Stellar Lumens till priset du just beräknade

Du har sett EUR-växelkursen. Ta nästa steg på Bit2Me med samma transparens och marknadspris.

Köp Stellar Lumens nu

Vad är Stellar Lumens?

Stellar Lumens (XLM) is worth 0,1675€ in EUR (EUR) with a 24h change of +3,37%. 24h volume: 238,68M€. Convert 100,00€ to about 596,94721196 XLM XLM at the current rate. Ranked #14 globally by market cap.

Stellar (XLM) är en blockchain som fokuserar på att erbjuda blockchain-integration till finansiella institutioner som vill arbeta med fiat och kryptovalutor, snabbt, kostnadseffektivt och säkert, med hjälp av den inhemska kryptotillgången i detta nätverk, XLM.

For euro payments, 100,00€ is a common reference amount when converting Stellar Lumens (XLM) through SEPA. EUR

Stellar Lumens at a glance

Stellar was built to move money across currencies cheaply and fast: a transaction settles in around 5 seconds and costs a tiny fraction of a cent (a 0.00001 XLM base fee). Its focus is not complex smart contracts but connecting banks, processors and users for remittances and cross-border payments.

Kalkylator, konverterare och live Stellar Lumens/Euro-kurs

  • Kalkylator Stellar Lumens till Euro

    Beräkna valfritt belopp med den aktuella marknadskursen XLM/EUR.

  • Hur mycket är Stellar Lumens värt?

    Se ekvivalensen av 1 XLM i EUR och konvertera utan att registrera dig.

  • Kryptokalkylator

    Konvertera Stellar Lumens och 320+ tillgångar till EUR, USD och andra valutor på Bit2Me.

Redo att köpa Stellar Lumens?

Gå med miljontals användare på den MiCA-licensierade europeiska kryptoplattformen. Köp Stellar Lumens på minuter med säker förvaring och support på ditt språk. Gratis konto · Ingen bindningstid

Skapa konto

Gratis konto · Ingen bindningstid

Skapa konto

Ladda ner Bit2Me-appen

Handla krypto på några minuter från mobilen med Bit2Me-appen.

Varför använda Bit2Me för att följa priset på Stellar Lumens (XLM)?

Marknadsdata i realtid

Följ priset på Stellar Lumens med live-diagram, nyckeltal och marknadsuppdateringar på Bit2Me.

EU-reglerad plattform

Bit2Me är registrerat hos Spaniens centralbank och verkar enligt MiCA-standarder inom EU.

Komplett kryptosvit

Få tillgång till fler än 400 kryptovalutor, Wallet, Pro, Earn och Card från en enda plattform.

Kundsupport dygnet runt

Få hjälp på ditt språk, när du behöver det, via flera supportkanaler.

Vanliga frågor om Stellar Lumens-kalkylatorn

Öppna ditt konto nu och få 15€

Registrera dig på världens enklaste, säkraste och mest kompletta plattform

Börja nu
Börja använda kryptovalutor